Kurz1 - Kapitola14

17. června 2007 v 16:05 | http://www.sweb.cz/kurz_evt/ |  Programování pro WinCE

3.8 Závěr seriálu

Jestliže jste postupovali podle návodu, měli byste mít nyní malý (asi 10 kB) jednoduchý program pro hexadecimální prohlížení souborů. Program po přeložení pro odpovídající typ procesoru a operační systém by měl být funkční na různých verzích operačního systému Windows CE (počínaje verzí 2.0, pokud jste provedli úpravu eVT). I když se jedná o stejný zdrojový kód, vzhled výsledného okna a funkce se liší podle verze operačního systému, na kterém program běží.
Např. na PalmPC s WinCE 2.11 se standardně program nezobrazuje v Hlavním panelu ani v podobě ikony, popř. s názvem a otevřeným souborem. Pokud však používáte přepínač úloh, jako je třeba Ce Task (od Citadel Development Ltd.), můžete pomocí něho uvedené informace vidět.

obr. 31 Verze pro Palm PC 2.11
V PalmPC a PocketPC není možné otevírat soubory mimo složku "My Documents". Důvodem je snaha Microsoftu omezit možnost uživatele "sahat kam nemá". Proto není možné procházet funkcí GetOpenFileName jiné složky. Pokud bychom toto chtěli uživateli umožnit, bylo by nutné nahradit funkci GetOpenFileName vlastním dialogem.
V počítačích s klávesnicí je možné procházet i jiné složky a navíc se v rámci "Hlavního panelu" zobrazují názvy včetně ikony.

obr. 32 Verze pro HPC
U přístrojů PocketPC se v titulku okna zobrazí název, chybí však ikona.

obr. 33 Verze pro Pocket PC
Ve všech třech případech jde o stejný zdrojový kód, přeložený pro různé procesory. Zde jsou ke stažení tři nejpoužívanější:
MIPS - WinCE 2.0 a vyšší
SH3 - WinCE 2.0 a vyšší (tuto verzi jsem netestoval)
ARM - Pocket PC
Budete-li mít zájem, zde jsou zdrojové kódy pro případnou kontrolu.
HexaView

Závěr

Program by pro definitivní používání potřeboval ještě upravit a vylepšit. Je koncipován jako ukázka tvorby programu pro kapesní počítače s přihlédnutím ke specifickým vlastnostem Windows CE. Při jeho tvorbě jsou záměrně některé věci zjednodušeny a celá stavba (psaním do jednoho souboru a do jediné funkce) není zrovna ukázková. Cílem však nebylo nastínit tvorbu rozsáhlých projektů, tak mi to snad prominete :-).
Pokud Vám uvedené texty pomohou k prvotnímu odrazu, po zvládnutí Windows API se můžete přes knihovnu MFC dostat k mocnějším programovacím technikám a postupům. To je ale záležitost jiných výukových kurzů ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.